SATINA – Królowa Suszy!

Na rynku funkcjonuje bardzo duża ilość odmian ziemniaków.
Uwzględniając niepewne a ostatnio skrajnie niekorzystne warunki pogodowe zadajemy sobie pytanie: „jaką wybrać w tym roku”?
Pragniemy zaproponować Państwu pewną i sprawdzoną – Satinę.
Odmiana ta dostępna jest w ofercie firmy Solana Polska Sp. z o.o.

Od wielu lat dostarczamy producentom sadzeniaki odmian spełniające najwyższe wymagania.
Wiele z nich uważa się za wiodące w produkcji ziemniaków jadalnych i do przetwórstwa. W tym gronie znajduje się również Satina, która nieprzerwanie uznawana jest przez COBORU za wzorzec w grupie odmian średnio wczesnych.

Satina wielokrotnie udowodniła swoje walory, szczególnie w ubiegłym, bardzo trudnym sezonie, kiedy to pokazała wyjątkową odporność na suszę. Odmiana niewymagająca a jednocześnie prosta w uprawie zalecana jest do produkcji na terenie całego kraju. Cechuje się bardzo dużą plennością, również na bardzo słabych glebach.
Żółty miąższ i skórka z płytkimi oczkami, oraz fakt, iż odmiana ta nie ciemnieje po ugotowaniu czy też w stanie surowym – sprawia, że jest regularnie wykorzystywana przy produkcji m.in. suszów spożywczych, produktów mrożonych, konserw i sałatek jak również w produkcji ekologicznej.
Bulwy mogą być pakowane po obraniu.

Satina ponadto, jest odporna na metrybuzynę co zdecydowanie ułatwia walkę z chwastami. Wyróżnia ją bardzo wysoki plon handlowy, oraz zdolność do długiego przechowywania (utrzymuje wysokie walory smakowe, aż do czerwca).
Podsumowując – Satina to pewniak, który gwarantuje bardzo wysoki plon o równie wysokiej jakości, o czym wielokrotnie mieli okazję przekonać się najlepsi producenci ziemniaków jadalnych i do przetwórstwa.

Zobacz Nasze Wideo